IV.Uluslararası VIII. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü ve Psikiyatri Hemşireleri Derneği olarak 6-9 Kasım 2016 tarihleri arasında Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (Manisa, Türkiye) düzenlenecek olan IV. Uluslararası ve VIII. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi’ne davet etmekten onur duyuyoruz.

Kongre Ana teması “İDEALLER VE GERÇEKLER: YAPAMADIKLARIMIZ” olarak belirlendi. Tema “nerede durduğumuzu ve neleri başarmış olduğumuzu görerek tamamlayıcı ve gerçekçi hedeflerle motivasyonumuzu tazelemek” amacını taşımaktadır. Kongremizde ülkemizden ve dünyadan meslektaşlarımızla birlikte, psikiyatri hemşireliğinde geldiğimiz noktaya bakarak, ideallerimizi sorgulayarak ve değişen dünya konjonktürünü inceleyerek gerçekçi projeksiyonlarla yolumuza devam etmek istiyoruz.  Eğitim, Uygulama ve Araştırma konularını 3 gün teker teker incelemeyi sağlayacak panel ve konferanslar planlıyoruz.

Kongremizde ayrıca, 6 Kasım 2016 tarihinde ve Kongre günleri süresince klinik uygulamalarda kullanılabilecek beceriler kazandıracak kurslar düzenlenecektir.

Bu yıl kongremizi,  Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nin de  bulunduğu ve güzel bir Ege ili olan Manisa’da gerçekleştireceğiz. Kongremizin sizlere ulusal ve uluslararası düzeyde etkileşim ve işbirliği olanakları sağlayarak, bilginin ve teknolojinin hergün hatta her saat yenilendiği günümüz dünyasında biz neler yapıyoruz ve nelerden konuşuyoruz? Takip edebiliyor muyuz? Değişime katkımız var mı? gibi sorulara yanıt arayarak; psikiyatri hemşireliğinin bugünkü durumu ve geleceğe yansımaları ile ilgili bilgiler sunmasını ve yeni fikirler oluşturmasını diliyoruz.

Mesleki, bilimsel ve sosyal paylaşımların yanı sıra güzel, öğretici ve keyifli vakit geçireceğinize inandiğımız bu tarihi kentte sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Kongre dili Türkçe olacaktır. Yabancı ülkelerden kongremize katkı veren ve katılan meslektaşlarımızın konuşmaları için İngilizce/Türkçe, eş zamanlı çeviri hizmeti verilecektir. Daha fazla bilgi için, www.pncongress2016.com adresindeki web sitemizi ziyaret edebilir ya da pncongress2016@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

IV.Uluslararası VIII. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi’ne sizleri davet etmekten mutluluk duyuyor ve sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Saygılarımızla,

Kongre Eş Başkanı
Doç.Dr. Fahriye Oflaz
 
Kongre Eş Başkanı
Yard.Doç.Dr. Sevgi Nehir TÜRKMEN